Color

Natural Filament Prices per kg

We track 259 natural filament listings from 64 brands, with prices checked every 4 hours and normalized to a true cost per kilogram. Natural filament has no added colorant, a good choice when you plan to paint or want the plain base plastic.

.

Natural Filament by Material

All Natural Filament, Cheapest per kg First

Page 10 of 11
Polymaker

Polymaker

Polymaker PolyCast PVB Filament 1.75mm Natural, 0.75KG

$59.99/kg · $44.99 total
Affiliate Amazon
Polymaker

Polymaker

PolyCast™ - 3kg - 1.75mm - Natural

$62.00/kg · $185.99 total
Polymaker

Polymaker

PolyCast™ - 0.75kg - 1.75mm - Natural

$66.65/kg · $49.99 total
Polymaker

Polymaker

PolyMide™ CoPA - 0.75kg - 1.75mm - Natural

$66.65/kg · $49.99 total
SainSmart

SainSmart

SainSmart 1.75mm PVA Dissolvable 3D Printers Filament

$73.98/kg · $36.99 total
Affiliate Amazon
ANYCUBIC

ANYCUBIC

ANYCUBIC PVA Filament, 500g, Natural

$73.98/kg · $36.99 total
Affiliate Amazon

Browse all filament colors

Never miss a price drop.

One email per week: the cheapest active filament deals, this week's price trends, and any new analytics in your inbox. No spam, unsubscribe anytime.

✓ Weekly digest ✓ Cheapest filament deals ✓ No account required