Color

Silk Filament Prices per kg

We track 1,952 silk filament listings from 158 brands, with prices checked every 4 hours and normalized to a true cost per kilogram. Silk filaments are PLA blends with a glossy, metallic looking sheen, popular for decorative prints, vases and gifts. Matte vs silk PLA.

.

Silk Filament by Material

All Silk Filament, Cheapest per kg First

Page 2 of 82
JAYO

JAYO

JAYO Silk PLA 3D Printer Filament 1.75mm, 1.1kg, Gold

$12.95/kg · $14.24 total
Affiliate Amazon
JAYO

JAYO

JAYO Silk PLA 3D Printer Filament 1.75mm, 1.1kg, Green

$12.95/kg · $14.24 total
Affiliate Amazon
JAYO

JAYO

JAYO Silk PLA 3D Printer Filament 1.75mm, 1.1kg, Silver

$12.95/kg · $14.24 total
Affiliate Amazon

Browse all filament colors

Never miss a price drop.

One email per week: the cheapest active filament deals, this week's price trends, and any new analytics in your inbox. No spam, unsubscribe anytime.

✓ Weekly digest ✓ Cheapest filament deals ✓ No account required