Color

Black Filament Prices per kg

We track 2,292 black filament listings from 230 brands, with prices checked every 4 hours and normalized to a true cost per kilogram.

.

Cheapest Black Filament Right Now

The four cheapest 1kg spools by price per kg, each from a different brand.

Black Filament by Material

All Black Filament, Cheapest per kg First

Page 1 of 96
JAYO
Affiliate Amazon
Comgrow

Comgrow

Comgrow PETG 3D Printer Filament 1.75mm

$8.33/kg · $49.99 total
Affiliate Amazon
TECBEARS

TECBEARS

TECBEARS PETG Filament 1.75mm, 10kg Bundle, Black

$8.60/kg · $85.99 total
Affiliate Amazon
CHCKX

CHCKX

CHCKX 12 Pack PLA 3D Printer Filament, 1kg Spool (2.2lbs)

$8.92/kg · $106.98 total
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
ELEGOO

ELEGOO

ELEGOO PETG 3D Printer Filament 1.75mm Black 4KG

$9.00/kg · $35.99 total
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
TECBEARS

TECBEARS

TECBEARS PLA+ Filament 1.75, 10kg Bundle, Black

$9.10/kg · $90.99 total
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon

Browse all filament colors

Never miss a price drop.

One email per week: the cheapest active filament deals, this week's price trends, and any new analytics in your inbox. No spam, unsubscribe anytime.

✓ Weekly digest ✓ Cheapest filament deals ✓ No account required