Color

Wood Filament Prices per kg

We track 205 wood filament listings from 51 brands, with prices checked every 4 hours and normalized to a true cost per kilogram. Wood filaments mix PLA with fine wood fibers for a wood like look and feel. They can be sanded and stained.

.

Cheapest Wood Filament Right Now

The four cheapest 1kg spools by price per kg, each from a different brand.

Wood Filament by Material

All Wood Filament, Cheapest per kg First

Page 1 of 9
JAYO
Affiliate Amazon
JAYO

JAYO

JAYO PLA Refill 3D Printer Filament 1.75mm 1.1kg, Tan

$13.63/kg · $14.99 total
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
JAYO

JAYO

JAYO Beech Wood PLA 3D Printer Filament 1.75mm, 1.1kg

$13.94/kg · $15.33 total
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
JAYO

JAYO

JAYO Wood Fiber PLA 3D Printer Filament 1.75mm, 1.1kg

$15.54/kg · $17.09 total
Affiliate Amazon

Browse all filament colors

Never miss a price drop.

One email per week: the cheapest active filament deals, this week's price trends, and any new analytics in your inbox. No spam, unsubscribe anytime.

✓ Weekly digest ✓ Cheapest filament deals ✓ No account required