Color

Red Filament Prices per kg

We track 1,485 red filament listings from 201 brands, with prices checked every 4 hours and normalized to a true cost per kilogram.

.

Cheapest Red Filament Right Now

The four cheapest 1kg spools by price per kg, each from a different brand.

Red Filament by Material

All Red Filament, Cheapest per kg First

Page 1 of 62
eSUN
Affiliate Amazon
ELEGOO

ELEGOO

ELEGOO Rapid PETG Filament 20 kg Red 20kg

$10.50/kg · $209.99 total
Affiliate ELEGOO
GIANTARM

GIANTARM

GIANTARM PLA 3D Printer Filament 1.75mm,Red 2kg

$11.46/kg · $22.93 total
Affiliate Amazon
eSUN
Affiliate Amazon
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE PLA+ 1.75mm 3D Printer Filament 4KG Red

$11.87/kg · $47.49 total
Affiliate Amazon

Browse all filament colors

Never miss a price drop.

One email per week: the cheapest active filament deals, this week's price trends, and any new analytics in your inbox. No spam, unsubscribe anytime.

✓ Weekly digest ✓ Cheapest filament deals ✓ No account required