Color

Brown Filament Prices per kg

We track 505 brown filament listings from 92 brands, with prices checked every 4 hours and normalized to a true cost per kilogram.

.

Cheapest Brown Filament Right Now

The four cheapest 1kg spools by price per kg, each from a different brand.

Brown Filament by Material

All Brown Filament, Cheapest per kg First

Page 1 of 22
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE PLA Basic 1.75mm 3D Printer Filament Brown 4KG

$10.25/kg · $40.99 total
Affiliate Amazon
ELEGOO

ELEGOO

ELEGOO Rapid PETG Filament 20 kg Brown 20kg

$10.50/kg · $209.99 total
Affiliate ELEGOO
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE PLA PRO 3D Printer Filament 4KG Brown

$10.92/kg · $43.69 total
Affiliate Amazon
3DHoJor

3DHoJor

3DHoJor Matte PLA 3D Printing Filament Brown,4KG

$11.25/kg · $44.99 total
Affiliate Amazon
Deeplee
Affiliate Amazon
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE Rapid PETG Filament 1.75mm 2kg Brown

$12.35/kg · $24.69 total
Affiliate Amazon
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE Rapid PLA Plus Filament 1.75mm 4 Pack 1kg Brown

$12.50/kg · $49.99 total
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
JAYO
Affiliate Amazon
JAYO

JAYO

JAYO PETG Refill 3D Printer Filament 1.75mm 1.1kg, Brown

$12.72/kg · $13.99 total
Affiliate Amazon
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE PLA Basic Refill Filament 1.75mm, 2KG Brown

$12.82/kg · $25.64 total
Affiliate Amazon
Deeplee
Affiliate Amazon
Deeplee

Deeplee

DEEPLEE PLA Basic 1.75mm 3D Printer Filament Brown 2KG

$13.49/kg · $26.99 total
Affiliate Amazon

Browse all filament colors

Never miss a price drop.

One email per week: the cheapest active filament deals, this week's price trends, and any new analytics in your inbox. No spam, unsubscribe anytime.

✓ Weekly digest ✓ Cheapest filament deals ✓ No account required